Dark-Detekce LED

Originál zde : http://makezine.com/projects/dark-detecting-led/

Vytvořit jednoduchý světlo snímací obvod, který spíná LED, když světla zhasnou.Dark-Detekční LED je klasický začátečník elektronika projekt inspirovaný Windell Oskay z Evil Mad Scientist , pletené elektroniky a Instructables uživatelabbtech , kromě jiných zdrojů. Také bych rád poděkoval John Hewes z Electronics klubu pro jeho nekonečně užitečné webové stránky pomáhající moje chápání tranzistorů a dalších komponentů . Pro každý začátečník, měl bych zmínit i Encyklopedie elektronických součástek, sv. 1 Charles Platt se ukáže jako nesmírně užitečné pro pochopení jednotlivých složek tohoto a mnoha dalších Víkend projekty .

Jednoduše řečeno, obvod spínače Dark-Detekční LED na LED při okolní světelné úrovně ponoření pod určitou hranici. Jsem si jistý, že jste viděl “zahradní osvětlení”, které vykonávají tuto funkci, ale nikdo s tím několika komponent.


Doporučuji tento projekt pro začátečníky a nadšence, protože:

  • Lesk tohoto projektu je dosaženo pouze pěti společných prvků, včetně mnoha, které by vás mohly již, kterým se kolem vašeho pracovního stolu!
  • To znamená, že je to zábavné a snadné projekt výstavby se zbylé komponenty.
  • Můžete rychle iterovat obvod na prkénko experimentovat s komponenty, což zase pomůže pochopit, jak může změna některého z těchto složek účinku výstup obvodu.
  • Pokud hledáte výzvu, zkuste pájení komponenty dohromady point-to-point (viz kroky 7-9 níže). Opět z důvodu relativně málo počtu komponentů to bude problém, když vyžaduje relativně málo pájecích bodů – jen sedm!

SCHÉMATICKÝ

WP20_SCHEMATIC_w_circle-tranzistor

Můžete vidět, obvod obsahuje pouze pět částí: baterie, fototranzistor, rezistor, LED a tranzistor. Díly uvedené pro tento projekt obsahují varianty všechny tyto složky. Můžete si vybrat à la carte komponenty, které chcete pro své fyzické nebo estetických vlastností, ale je to opravdu scvrkává na těchto pěti složek.

Například, můžete zvolit použití baterie 3V knoflíkové baterie a držák, nebo dvě AA baterie v baterii. Ty by mohly zvolit směrovou červená LED v jasném balení nebo rozptýleného jeden v barevném obalu. To vše záleží na tom, kde chcete, aby se projekt nakonec žít, a jak diskrétní nebo vložený chcete, aby to bylo. Je však třeba poznamenat, že tato konstrukce je zaručena pouze pro práci s uvedenými složkami. Nelze jednoduše nahradit červenou LED s modrou nebo bílou jeden, vzhledem k rozdílům v napětí v propustném směru (a další specifikace) požadavků každého LED. Strávit nějaký čas čtení na LED a Ohmův zákon a budete experimentovat v žádném okamžiku!

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH

I dítě nemáte, zatímco prototypů tohoto obvodu sama jsem narazil na odpor – pravidelně 1 / 4W 5% odpor, druh odebrání z jakéhokoli balení rezistory -, který by působil pouze v jednom směru, jako by šlo o polaritu! Proto doporučuji první prototyp na prkénko, aby vaše komponenty pracují správně. Plus přitom trvá jen několik minut času.

TRANSISTOR

Zprava doleva, vede tohoto tranzistoru jsou Collector, Base, a emitor.

Zleva doprava, vede 2N3904 tranzistor jsou E Mitter, B ase a C ollector.

2N3904 je společný s nízkou spotřebou energie NPN tranzistor používá v mnoha zájmových projektů elektroniky. Na rozdíl od většiny jednoduchých elektronických komponent, které mají dva vodiče (zpravidla anodu a katodu, nebo které působí jako křižovatky mezi dalšími komponenty, jako jsou odpory).

Tento tranzistor má tři vodiče

1024px-BJT_NPN_symbol_ (case)

“NPN” znamená, polovodičů je P-dopoval mezi dvěma N-dopovaných vrstev ; jak protilehlý k “PNP” tranzistorů, které jsou dopované opačným směrem kolem. SKU 276-2016 prodává RadioShack je dodáván v konfiguraci TO-92 balíček; na jedné straně je zakřivený, zatímco druhý je plochý a má k dispozici údaje potiskem na něm (obrázek výše). Symbol pro tranzistor, vidět na obrázku vpravo, vypadá podobně jako symbol fototranzistor, ale s tím přidanou třetí “nohy” a kruh rámování symbol správné. Mnemotechnická pomůcka pro symbol NPN tranzistoru je šipka N ot P ointing I N ; opět na rozdíl od PNP tranzistorů, jejichž symbol šipky P oints i P roudly .

Zde je obrázek z 2N3904 v prkénko na krájení, s vývody je uvedeno:

IMG_20140930_102920_detail_letters

Při vytváření prototypů na prkénko na krájení, trik používám správně orientovat tranzistor je představit symbol overlayed nad komponentou, jako takto:

IMG_20140930_102920_detail_overlay2

I zarovnejte plochou stranou tranzistoru s barem v symbolu, a křivky balíčku tranzistoru se symbolem, držet šipku viditelné. To mi umožňuje rychle umístit kabely nebo uvede svou funkci. Pochybuji, že součást a symbol byly navrženy s ohledem na tuto skutečnost, ale je to spíše serendipitous vizuální pomůcka nicméně.

Jak je ukázáno ve schématu výše, když fotony (částice světla) zasáhla fototranzistor, tranzistor – a spolu s ní i LED – efektivně vypnutý. Když se zmenšil počet nebo žádné fotony narazí na fototranzistor, proud volně prochází tranzistoru kolektor-emitor, který se rozsvítí LED. Experimentujte s komponenty, které mají k dispozici, a sdílet s námi nepřesáhla chytré použití tohoto obvodu, přijít s připomínkami!

 Tisk Project

KROKY

Krok # 1: A jo, jsou jasné.

PředchozíDalšíDark-Detekce LEDDark-Detekce LEDDark-Detekce LED

  • Dvě červené LED diody 3mm rozptýlené balíček (vlevo) a 5mm jasné balíček (vpravo) vyrábí kolem 1200 a 5000 millicandela světla, resp.
  • Bílá LED je další verze obvodu, že nebudu vysvětlovat tady, ale používá 4.5V napájecí zdroj a aktuální omezující rezistor správně zapnout LED bez vyčerpání obvodu.
  • Můžete vidět všechny LED diody jsou dost chytrý, abych svítil na můj strop (a produkovat některé zřetelné stíny), 80 “nad LED balíčků!
  • POZNÁMKA: Více než před pěti měsíci jsem nastavit verzi tohoto okruhu moje studio vyjetí zdroj baterie 2xAA. S kolem 10 hodiny / den málo k žádné světlo (a tedy zapnuto), je to stále běží dnes!

ZÁVĚR

Dark-Detekční LED je zábavný a jednoduchý obvod, ale může být snadno upgradovat na vyšší úroveň. Jednou ze zřejmých úkolem je se ptát sami sebe: “Jak ovládat tento obvod pomocí bílé nebo modré LED?” Ty mají obvykle vyšší napětí než přední červenými LED, a bude vyžadovat několik různých komponent pro aktivaci obvodu. služeb experimentovat s připojením obvodu do malého solárního panelu a dobíjecí napájecí zdroj, takže baterie šťáva během dne a obvod automaticky zapne a rozsvítí LED dioda v noci! Co kombinuje Dark-Detekční LED s joule zloděj okruhu? Obalit všechno v náramek nebo náhrdelník s přívěskem, že pouze svítí – Powered By “mrtvých” baterií! – Když zhasnou světla dolů.experimentovat a bavit se. A podělte se o své myšlenky, tipy a mody v komentáři níže!

You must be logged in to post a comment.