Kozí příběhy – satira

*

 

  1. Takhle to začalo
  2. No a pak už to nešlo zastavit
  3. Kozy a Facebook
  4. Kozy a kozlík
  5. Kozí policie

 

  1. Takhle to začalo.

Vono to dojení je občas opravdu na hlavu. Dneska třeba, se mi ráno při dojení, začala Elis svěřovat se svými problémy. *   Jak jí opustil kozel s jinou, hned jak mu dala.  Jak pak musela sama vychovávat dcerku a jak jí dcerka “sere”.  Zakoukala se jí totiž do jednoho černýho dlouhouchýho kozla-cizince. No není to, prej, na hlavu. Kozel má být bílý, s ušima nahoru a ne jak placačky na mouchy a ještě k tomu až z AN. Nakonec jsem jí musel slíbit, že pokud zvedne nádoj alespoň o 50% tak černýho vrátím za úplatu sousedům a seženu jim bílýho čistokrevnýho.

Tak uvidíme jak to dopadne.

* No nepřipomíná Vám to něco ? *

Elis si stezuje

Elis si stěžuje

Elis si stezuje

Elis si stěžuje

Elis si stezuje

Elis si stěžuje

 

  1. Kozí policie

 

Tak předevčírem se jedna malá kozička, při pravidelný dávce drbání a hlazení, prokecla.

To znáte, děti, ty jediný Vám poví pravdu i bez toho, že po ní zrovna toužíte.

 

Povídá mi : „Hospodáři máš tu mezi kozama bordel. Máma povídala, že se bude měnit vedení stáda a že, v kozí policii se chystají mějaký změny. Prý je tam nějaká moc aktivní koza Roberta a ta to všechno moc žere. Nelíbí se jí jak se šéfky a vrchní kozel dohadují s ovcemi jak se podělí o místa u koryta a furt mele něco o korupci atd.  „

To mě zarazilo. Já nic o změnách ve vedení stáda a kozí policie nevím a přitom už o tom kecaj i malý kozičky u kýble šrotu.

Druhý den jsem si předvolal vůdkyni stáda a zároveň šefovou kozí policie na pokec.

Kroutila se jak had.

 

Prý to nic to jsou jen keci atd.

Povídám jí : „ Na začátku roku jsme se domluvili na organizaci stáda a to platí ! „

Všechno odkývala.

No představte si dneska najednou vyhlásila, že Robertu v rámci změn organizace kozí policie už v policii nepotřebuje, že to zvádnou v menším počtu a že se na to prostě musí jinak.

To mě teda nadzvedlo.

Do teď byl ve stádě jakýs takýs pořádek. Kozy věděli v jakým pořadí se mají dostavit ke krmení, dojení a dalším činnostem i díky tomu, že Roberta koukala na kopýtka jak kozám tak kozlovy a zejména ovečkám.

Zavolal jsem si šéfovou a povídám : „ Ještě včera jsi říkala, že se nic neděje a teď slyším o nějakých změnách v kozí policii. „

Ona na to : „ Hospodáři o nic nejde, to jsou jen malý změny, který nemají žadný vliv na fungování stáda a dělení krmiva. To zmáknu v rámci mojich kompetencí vůdkyně stáda a kozí policie. To Vás hospodáři vůbec netýká a tak mi do toho nemluvte.„

 

No co myslíte, že jsem udělal ?

Vzal jsem jí stranou a připomněl jí, že tohle je můj pozemek, moje tráva co na něm roste a hlavně veškerý žrádlo tu platím já.

Jo taky, že za rohem bydlí řezník a zrovna nemá co přidat do klobás.

No co myslíte, že s tím mám udělat ?

Ach jo takový „klidný“ stádo to bylo.