2. No a pak už to nešlo zastavit

 

Tak dnešní ranní dojení neproběhlo taky zrovna standartně. Už když jsem přijížděl, tak se mi zdálo, že kozy jsou nějaké rozhádané,šťouchají se a debatují. Z počátku jsem si myslel, že to je kvůli nájezdu teroristy-lyšáka co amputoval huse hlavu a aby svůj čin medializoval tak mi husu vystavil na hlavní příjezdovou cestu tak, že jsem jí nemohl minout a byl hned z rána pěkně napružený.

Ale kozy, sotva jsem se přiblížil, ztichly. Jen pobekávali  a dělali ze sebe blbý, jako že ničemu nerozumí. Jen Věruška si dovolila připomenou, že zas jedu pozdě a kde zas jsem se flákal. Ze začátku dojení probíhalo standartně. Dozvěděl jsem se, že nějaký teroristi-lyšaci je nezajímají a už vůbec ne když jde o husy. Stejně takových útoků jsou dneska plný noviny a kozy už to nevzrušuje.

Ale pak přišla na řadu „Holubovka“ . Taková typická česká koza. Znáte to, udávat se nemá, ale já Vám to hospodáři říct musím.

Holubovka

Holubovka

A povídá mi : „ Hele, Elis všechny pěkně naštvala. Chodí po celý ohradě a chlubí se, že jí seženeš super ženicha pro její nadrženou dcerušku. Prý čistokrevného s papírama. Hele není to nějaká blbost ? “  poptala se „Holubovka“.

Ujistil jsem jí, že to zas tak hloupej nápad není.

Ona však na to : „ Hele to s těma čistokrevnejma jsme tu už jednou, před pár léty měli a víš jak to dopadlo. Já bych to nedělala. Elis ještě taky říkala, že za to, že si vezmou toho černý dlouho-uchýho z AN zpátky ještě zaplatíš. To teda nechápu. Nojo jsem jen hloupá koza.“

A pak ještě dodala : „ Já teda nevím, ale jedna koza ze sousedství tuším, že se jmenuje Angela, říkala, jak jsou ty černý-dlouhouchý z AN potřebný pro naše hospodářství. Jak nám vylepší chov, kvalitu mléka a jak se nám hned bude žít líp. Taky nedávno říkali, že jednoho černýho-dlouhouchýho z AN někde směrem na západ od nás už udělali starostou nějakého Londinia. Hele a co je dneska na západ od nás to sem dojde určitě  taky a jak to tu znám tak toho tu budem mít pro jistotu 2x tolik. Já teda bych se toho našeho černýho-dlouhouchýho z AN nezbavovala. Naopak. Hele já se obětuju, pořídím si s nim pár koziček. No a až to sem dorazí budem připravený. Vždyť oni ty polopříbuzný budou muset taky respektovat. Co ty na to hospodáři ?“

No přiznám se, že mě tím zaskočila. Asi to budu muset znova promyslet.